Titanomakhia - Titanomachy
Hivatalos név: Titanomachy
Álnevek: Titánok harca
Világegyetem: 616-os Föld
Helyek: Olympus, Tartarus
Főszereplők: Olimpikonok, Titánok
Mások: Clyclopes, Óriások
Történet
Az esemény a titánok és olümposzi istenek közötti harcot jelentette.
A titánok valójában az ősi égi isten, Uránusz és Gaea gyermekei és utódai, leszármazottai voltak.
Uránusz nagyon büszke volt rájuk, hiszen a legtöbb titán tökéletes fizikai adottságokkal rendelkeztek, de Gaeának mellettük más gyermekei is voltak, a küklopszok, akiknek egy szemük volt a homlokuk közepén, és sokan közülük púpot is viseltek hátukon, de mellettük ott voltak a hekatonkheirek is, a száz karú és száz szemű óriások is. Uránusz ki nem állta őket, így a Tartaroszba száműzte mindannyiukat.
Gaea sajnálta őket, így megkérte gyermekeit, hogy taszítsák le Uránuszt a trónról, és mentsék meg a többi gyermekét az alvilágból. Senki nem hoz fegyvert, csak Kronosz, aki egy sarlóval aztán kasztrálja apját, aztán fel is darabolja őt. Halála alatt Uránusz megjósolja fiának, hogy tőle is a saját gyermeke fogja megfosztani a tróntól.
Kronosz végül átveszi az Olümposz uralását, majd egész Görögországét, de megrészegülve a hatalomtól el is felejtkezik az alvilágban raboskodó testvéreiről.
Rheátóló gyermekei születnek, akiket ugyanúgy a Tartaroszba zár, félve Uránusz jövendölésétől. Azonban Hádész, Poszeidón, Héra, Démétér és Hestia megmentésére anyjuk, Rhea érkezik, majd hatodik gyermekét, Zeuszt el is rejti Kréta szigetén.
Idővel Zeusz erős ifjúvá cseperedik Ida-hegy pásztorai között, majd megmenti testvéreit, a küklopszokat és a hekatonkheireket az alvilágból, és velük együtt indul, hogy legyőzze Kronoszt.
A küklopszok erős fegyvereket készítenek az isteneknek: háromágú szigonyt Poszeidónnak, kétágút Hádésznek a Láthatatlanság Sisakjával együtt, és villámokat Zeusznak. Tíz év hosszú háború után végül legyőzik Kronoszt.
Utóhatás
Azokat a titánokat, akik Kronosz szövetségesei voltak a csatában, a Tartaroszba zárják, és rájuk a hekatonkheirek vigyáznak, mint börtönőrök. Atlasz büntetésképpen például azt kapta, hogy az égboltot kell a vállain tartania, amíg világ a világ.
A győzelem után a három testvér megosztotta a világot egymás között: Zeusz kapta az égboltot, Poszeidón a tengereket, Hádész az Alvilágot. Hádész feladata emellett a titánok őrizete az örökkévalóságig.